Calia İtalia necə yarandı?
Calia Italia-nın qurucusu Liborio Vincenzo Calia  çox gənc ikən sənətkar atelyesində iştirak etməyə başlayıb. Orada o,  ağacdan müxtəlif növ əşyalar hazırlayaraq dülgərlik işlərini öyrənirdi.  1944-cü ildə, cəmi 18 yaşı olanda, o, öz biznesinə başladı və 1965-ci ildə insanların özlərini rahat hiss etmələri üçün nəzərdə tutulmuş bir  məhsulun dizaynı və istehsalı ilə bağlı tədqiqat layihəsinə başladı: Yumşaq Mebel.
Calia İtalia - Bütün Dünya üçün Komfort
Saverio Calia-nın  rəhbərliyi və Giuseppe Calia-nın  strategiyası əsasında Calia Italia şirkəti dünyada “yumşaq mebel” istehsalında ən tanınmış şirkətlərdən birinə çevrildi. Murgia bölgəsində çalışan 1500-dən çox insanın səyləri sayəsində Calia Italia gündə 50-dən çox yeni model, 400-dən çox rəngdə dəri və parçadan 40 fərqli örtükdə ildə 1000-dən çox oturacaq istehsalına başlayır.  Calia Italia-nın məhsulları 80-dən çox ölkəyə çatdırılmaq üçün Avropanın ən böyük avtomatlaşdırılmış anbarlarından birində saxlanılır.
Calia Italia Milan sərgisində
Nəhayət Calia İtalia 1985 Milanda mebel sərgisində iştirak edir. Növbəti illərdə 1984-cü ildə buraxılmış "Magic" və 1987-ci ildən istehsalda olan və xüsusilə Fransa bazarının ehtiyaclarını ödəmək üçün nəzərdə tutulmuş "Transatlantik" kimi modellər sayəsində şirkət əsas beynəlxalq bazarlarda da uğur qazanmağa başlayır.
“İnsanlar özlərini rahat hiss etməli və istirahət etməlidirlər, onlar gözlərini yummağı və xəyal qurmağı sevirlər. Maşınlar bizə kömək edir, lakin ən mühüm rolu insan oynayır”

Как родилась компания Calia Italia?
Основатель Calia Italia Либорио Винченцо Калия начал посещать ремесленную мастерскую в очень юном возрасте. Там он освоил столярное дело, изготавливая различные изделия из дерева. В 1944 году, когда ему было всего 18 лет, он открыл свой бизнес, а в 1965 году начал исследовательский проект по разработке и производству продукции, призванной создавать комфорт: мягкой мебели.
Calia Italia – комфорт для всего мира
Под руководством Саверио Калии и благодаря стратегии Джузеппе Калии Calia Italia стала одной из самых известных компаний в мире по производству мягкой мебели. Благодаря усилиям более 1500 человек, работающих в регионе Мурджа, Calia Italia начала выпускать более 50 новых моделей в день, более 400 цветов кожи и ткани и более 1000 сидений в год в 40 различных вариантах обивки. Продукция Calia Italia хранится на одном из крупнейших автоматизированных складов в Европе и готова к отправке более чем в 80 стран мира.
Calia Italia на Миланской выставке
Наконец, Calia Italia принимает участие в Миланской мебельной выставке 1985 года. В последующие годы компания также начинает добиваться успеха на основных международных рынках благодаря таким моделям, как «Magic», выпущенная в 1984 году, и «Transatlantic», выпускаемая с 1987 года и разработанная специально для французского рынка.
«Людям необходимо чувствовать себя комфортно и расслабленно, они любят закрывать глаза и мечтать. Машины нам помогают, но самую важную роль играют люди».